Současnost

Zásahová jednotka sboru má 17 členů. Velitelem je bratr Libor Mrozowski. Jednotka je začleněna do kategorie JPO - V. Schůzky členů jednotky se konají každé první úterý v měsíci. Hlavní náplní schůzek je péče o hasičskou techniku a vybavení. Další oblastí náplně jsou školení členů jednotky, které probíhají ve čtvrtletním intervalu, tréninky na soutěže v požárním sportu, pomoc obyvatelům obce, především likvidací obtížného hmyzu a čištěním studní. V současnosti také probíhala malá rekonstrukce vnitřních prostor dílny, jednalo se o vymalování a obnovení nátěru na podlaze.

Požární technika našeho sboru, byla v minulosti omezená. Jednalo se o přenosnou motorovou stříkačku PPS8, která byla následně doplněna o přenosnou motorovou stříkačku PPS12. Pro účely přepravy družstva sloužil od roku 1992 Dopravní automobil značky Avia.

V současné době došlo k vyřazení starších motorových stříkaček a byly nahrazeny novou, k této obměně došlo v roce 2008. Výrobcem této přenosné motorové stříkačky je Firma Tohatsu s označením PPS16, již podle názvu je jasné, že se jedná o výkonnější stroj.

V roce 2015 byl Generálním ředitelstvím HZS vypsán dotační titul na pořízení nových Dopravních automobilů. Naše obec vynaložila veškeré úsilí o získání této dotace. V konečném důsledku se podařilo pro naši jednotku potřebné dotace získat a koncem roku 2016 převzít nový Dopravní automobil.  Zde  se můžete s automobilem blíže seznámit.

Z naší sbírky se může pochlubit vlastnictvím historické motorové stříkačky, zakoupené v roce 1940.

Aktualizováno: 11.11.2018

Požární technika našeho sboru, byla v minulosti omezená. Jednalo se o přenosnou motorovou stříkačku PPS8, která byla následně doplněna o přenosnou motorovou stříkačku PPS12. Pro účely přepravy družstva sloužil od roku 1992 Dopravní automobil značky Avia.
V současné době došlo k vyřazení starších motorových stříkaček a byly nahrazeny novou, k této obměně došlo v roce 2008. Výrobcem této přenosné motorové stříkačky je Firma Tohatsu s označením PPS16, již podle názvu je jasné, že se jedná o výkonnější stroj.
V roce 2015 byl Generálním ředitelstvím HZS vypsán dotační titul na pořízení nových Dopravních automobilů. Naše obec vynaložila veškeré úsilí o získání této dotace. V konečném důsledku se podařilo pro naši jednotku potřebné dotace získat a koncem roku 2016 převzít nový Dopravní automobil. Níže naleznete odkaz, kde je možné se s automobilem blíže seznámit.
Z naší sbírky se může pochlubit vlastnictvím historické motorové stříkačky, zakoupené v roce 1940.

Více zde: https://www.hasicibordovice.eu/soucasnost/